SonsyMite

Co to jsou

Co to jsou Škrkny?

Nejlepší odpověď
Yavin

Škrkna=neviditelný tvor který krade lidem věci např.boty , náramky,triky,spon­ky,nahrdelníky apodobně.proti škrknám se dá chránit např.Amuletem:

Zdroj: http://lenkaz­bradavic.blog­.cz/1004/skrkny

Další odpovědi
jmhad

U nás /Plzeň/ se škrkna říkalo lidem typu Kalouska-škrtí peníze.Něco jako lakomec.

Kohut57

Jak říkáYavin, škrny jsou neviditelní tvorové,kteří kradou boty ,šperky apod. Viděl jsem jednou v televizi jak neviditelní i pracují. A viděl jsem i ty co mi ukradli boty za dveřmi a jednou i mobil. Nevěděl jsem , že se jim říká škrkny . Prý na ně platí modrá barva. Ale ODS to asi nebude. Já si osobně myslím , že v Čechách na ně bude platit barva hnědá . U nás na severu máme škrken hrozně moc, hlavně v Ústí, Mostě, Žatci apod. Prý na ně platí amulet, ale jak vypadá nevím. Asi bude ve tvaru meče , biče nebo mříže. Dost se škrken obávám a tak mám amulet s takovým pánem s knírkem, nevím jestli byl kamarád Harryho Potera a jméno také nevím. Až někdo zaženete škrknu napište , jak se vám to podařilo.