Co to je zkratka SMR?

diagnostikovali mému synovi dětský autismus a je tam ještě napsané,že se projevuje jako SMR.ale nevíme co to je.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to nenajdete nekde v googlu , zeptejte se na vse pri pristi navsteve lekare , ktery urcil diagnozu. -iv-

Další odpovědi
rynek878

našel jsem toto:

omezený vývoj řeči – mentální postižení, těžké poruchy sluchu, extrémní patologie soc.
prostředí
• poškození je výraznější a více se projevuje v obsahové stránce řeči (chápání významu
slov)
• porucha sluchu – narušené modulační faktory řeči (tempo, rytmus, dynamika, melodie) –
řeč špatně srozumitelná, i když může být dostatečná slovní zásoba
• MR – záleží na stupni postižení intelektu – postižená je jemná i hrubá motorika
• LMR – přetrvává vada výslovnosti (není pravidlo)
• SMR – projevy v oblasti morfologicko-syntaktické, lexikálně-sémantické – jednoduché,
gramaticky nesprávné a obsahově chudé věty
• TMR – řeč se rozvíjí jen částečně (jednotlivá slova, nejjednodušší věty nebo vůbec) –
prvosignální úroveň – pudové žvatlání

Zdroj: http://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:pouELcf-_B0J:sp.ic.cz/fi­les/3/plp3.doc+d%C4%9B­tsk%C3%BD+autis­mus+smr&hl=cs&gl=cz&pid=­bl&srcid=ADGE­EShLSXdAZp6Gy6ud­Cccw6BBMj2ozsOv­GXfuNdQL6Rvm8Hu­E6L-UqCCdgs9i6DPlA­7wb2tkmfBj0uP­vbMENF1GcB-4HOsTXxuVwiYe­voKGWBArU41scY­AXq0I-btoCltJyyk7Ij­wf&sig=AHIEtbTIn­bViprXcbKdR7Na1­IMAgYrjjLA

xerostomus

SMR bude zřejmě zkratka „střední mentální retardace“, čili zastarale imbecilie, tedy IQ mezi 35 až 50 body, nejsou vzdělavatelní (žádná škola), ale ještě vcelku vychovatelní (naučí se mýt, chodit na záchod ap.). O něco těžší, než byl Otík ve Vesničce mé střediskové (to byla debilita, neboli lehká mentální retardace; IQ 50–70). Pak je TMR těžká mentální retardace, anobž idiocie, IQ pod 35.