simonka

Co to je Žaloba o uznání vlastnického práva?

Kamarád se rozvedl a protože dítě bylo svěřeno do péče matky, tím zůstala v bytě. Má obavy, že chce prodat jejich byt, který přechází do osobního vlastnictví, on s tím však nesouhlasí a byt chce nechat synovi. Může podat Žalobu o uznání vlastnického práva? Děkuji

Odpovědi
Miroslavst

A proč tak složitě? Ať daruje samozřejmě pokud je byt jen a pouze jeho (otce) tedy po vypořádání SJM byt synovi a není třeba uznávat vlastnické právo.
V případě, že by máma neuznávala synův dar, byla by možná žaloba o uznání, ale tu by stejně dávala máma a nikoli vy a to z důvodu že je zákonným zástupcem syna.
Ale nehrotil bych to tak, prostě darujte včetně veškerých náležitostí byt synovi a ona nemůže nic prodávat.