Co to je za tradice?

Když jsem bydlel na Novojičínsku, tak v průběhu měsíce května se smažily vejce ( vaječina) , ale nevím, proč se tak dělo. Nevíte to vy ?

Nejlepší odpověď
reika

U nás ve Slezsku se smažily vajíčka na sv.Ducha – po Velikonocích. A vyráželo se smažit do přírody ( asi něco jako dnešní grilování).

Další odpovědi
marci1

Svatodušní svátky neboli Letnice se slaví padesát dní po Velikonocích. V tento den se dodržuje pradávný lidový zvyk Svatodušní smaženice.

http://bruntal­sky.denik.cz/zpra­vy_region/sva­todusni-smazenice-fresky-a-naucna-stezka-po-kostelich-20130521.html
Doplňuji:
Letnice jsou svátkem seslání Ducha svatého, svátkem skutečné plnosti života.

http://www.vi­ra.cz/Texty/Ak­tuality/Letni­ce-Svatodusni-svatky.html

anonym

Letnice, Svatodušní pondělí…
😉
Někdy v květnu, někdy v červnu (počítá se dle Velikonoc).

Kelt

Nevím, proč by to měla být tradice. Jedná se o snadno dostupné jídlo a nezáleží, zda to bude dělat Plzeňák v září, nebo v květnu na Novojičínsku. Hospodyně asi měla hodně vajec a udělala toto jídlo.

anonym

Kelte – myslíš, že např. Velikonoce jsou ´tradicí´ proto, že se hospodyni sešlo hodně vajec a na vrbách vyrostly prútky s fangličkama?
😉

anonym

😁

anonym

Bronzový
Kelt-e. Když se to dělá každým rokem, tak to musí být tradice!