gundhii

Co to je „VRCHLÍKOVÝ“ ?

Slovo se vyskytuje v popisu reprosoustavy a přímo pojmenovává „vrchlíkový“ reproduktor. Zajímají mne především synonyma tohoto slova a případně jeho skutečný původ. Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde se podívej oč se jedná je tam i vyobrazení

http://www.re­promania.net/te­orie/renovace-nateru-membrany.php

Další odpovědi
ondra07

Středopásmové (středotónové) reproduktory
Rozsah 80 – 12 000 Hz
Konstrukce:
Materiál membrán bývá papírovina, kevlar, polypropylen, sendvič, výjimečně i jiné materiály. U kvalitních středotónových reproduktorů je kladen důraz hlavně na nízké zkreslení, protože je lidský sluch v této oblasti nejcitlivější­.[zdroj?] Kromě klasických kónusových membrán se vyrábějí kalotové (membrána ve tvaru vrchlíku).
Průměry membrán reproduktorů bývají v zhruba v rozmezí 50 – 180 mm pro použití v HiFi soustavách, pro profesionální účely i větší.
Pokud jsou montovány ve společné ozvučnici s hlubokotónovým reproduktorem, mívají uzavřený koš nebo se montují do uzavřeného krytu, aby je hlubokotónový reproduktor neovlivňoval.