Dařbuján

Co to je vepřová mikra vím, ale jaký je správný název ?!

Nejlepší odpověď
anonym

Táta byl řezník a používal výraz „blána“. Na netu jsou ale ještě další výrazy: bránice, košilka,nec a tebou vzpomenutá mikra.

Další odpovědi
zjentek

vepřová tuková blána je bránice- taky bránice, mikra, nec, košilka, závoj

Dařbuján

Ocko, nemáš po tatínkovi – řezníkovi nějaké nářadí k výkonu tohoto povolání ?!

elektrikář

V Holešovické tržnici je speciální prodejna na řeznické koření a stroje a nádobíčko.

anonym

Vybavení zůstalo kompletní, ale bratři ho určitě neprodají. Každoročně zabíjejí minimálně dva vepříky a jsou moc rádi, že se nic nemusí shánět. Smůla.