zvonisek

Co to je v krku krk, to bude dobrý?

Nejlepší odpověď
annas

​Domnívám se, že by to mohlo být takto:​
​Krk v krku … ​

Krk (v krku) – podstatné jméno- jeden z významů = část těla spojující hlavu s trupem:

Krk – citoslovce, které je odvozené od slovesa krkat, grkat – říhat, vycházet komu odkud – z krku vychází zvuk kŕk (krk), který je podobný zvuku žab kŕr.

Žaludek krká jako žába, z krku pak vychází zvuk krk, až je z toho někdy člověku na nic.

Když si třeba kojenec nemůže říhnout, krknout, protože mu při kojení vniká do žaludku i vzduch,, není mu dobře. Stejně tak u dospělého nemožnost si krknout či říhnout, zpravidla po hltání, rychlém jídle či pití, mu způsobuje zdravotní potíže.

Jedna lidová moudrost praví, že kdo krká a prdí, zdraví si tvrdí. Je pravda, že je třeba to špatné dostat z těla ven.

„Pak to bude dobrý“.