Co to je v hasičské terminologii CTIF.Díky

Nejlepší odpověď
Andreas

CTIF v překladu znamená Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů a je celosvětovou oborovou organizací pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. Součástí jsou také soutěže v CTIF a různé Mezinárodní hasičské soutěže, které se konají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současné době je v rámci CTIF sdruženo téměř 50 členských států a 30 přidružených čle­nů.

U zasahujících hasičů je kladen velký důraz na jejich fyzickou připravenost, ať se jedná o profesionální či dobrovolné hasiče. Svou fyzickou připravenost a úroveň výcviku hasiči zvyšují např. požárním sportem nebo právě klasickými disciplínami CTIF.

Zdroj: http://www.po­zary.cz/clanek/34295-mistrovstvi-cr-v-klasickych-disciplinach-ctif/