Co to je třináctá komnata?

Nejlepší odpověď
Michal

13 komnata byly zakázaná komnata a nikdo do ní nesměl vsoupit,ukrývala tajemství rodu,tajné nebo zakázané knihy,mnohdy osudy lidí.Je to častý výraz v pohádkách,kde obvykle princezna zákaz porušila a pak se stejně vdala,protože lázka- kouzlo,které bylo v komnatě bylo zrušeno.13tou komnatu mohou mít i lidé v duši,ukrývají tam své sny,tajná přání ap.

Další odpovědi
Bonifác

Třináctá komnata většinou skrývala nějaké velké tajemství např. majitele zámku, hradu, které se nesměl nikdy nikdo dozvědět. Ale zvědavost byla většinou většinou větší a pohádková bytost, která do třinácté komnaty vstoupila, měla pak vždy velké problémy. Tato zvědavost byla většinou krutě trestána.

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/uog001/tri­nacta-komnata

Attack-design

takové zapovězené tajemství

Janulka

„Třináctá komnata“ – tak se nazývá i pořad, který běžel na ČT1, známí lidé v něm odkrývali svoje tajná zákoutí duše a vzpomínek.