cliwe

Co to je torrent?

Nejlepší odpověď
panenka

Torrent je malý soubor (v řádu několika kilobajtů) s příponou .torrent, který obsahuje všechny potřebné informace ke stažení toho, pro co byl torrent stvořen. To znamená že obsahuje názvy souborů, jejich velikosti, odkud stahovat atd.

Stahování přes torrent je výhodné zejména u souborů, o které je momentálně velký zájem. Platí totiž, že čím více lidí daný soubor stahuje, tím vetší rychlost pro všechny (viz princip torrentů).

Zdroj: http://www.torrent-download.cz/

Další odpovědi
nelka1995

Ke stahování torentů potřebujete nějaký program jako je například UTorrent. Postup je následující: 1)najdete torrent
2)stáhnete torrent
3)otevřete ho pomocí programu
utorrent
4)stahujete soubor
Výhoda při stahování torentů je že velký soubor není rozdělen na několik partů, ale je to pouze 1 soubor. A další výhoda je,že při vypnutí počítače se stahování pozastaví a při jeho spuštění opět obnoví a nestahuje se soubor znova, ale začne u pozastavené čás­ti.

FikeCZ

Něco jako KLIENT§ STAHneš si malej soubor ktery ti dostahuje jinači…