vivatis

Co to je steam a jak funguje?

Právě mi přišla hra.Místo toho se mi nainstaloval steam takže mi došlo že hra pravděpodobně bude přes steam.Já se steamem vůbec neumim.Byl bych rád kdyby jste mi stručně a jasně napsali co to je steam a jak ho mám používat.Děkuji.

Odpovědi
anonym

Steam je podstatě obchod pod kterým si kupujete hry. Elektronický klíč se zapíše pod vaše jméno, tudíž můžete instalovat hry kde je libo a jak je libo, ale jen před spuštěním hry potřebujete se přihlásit na steam.

Použiji citaci z wikipedia:
Steam je platforma společnosti Valve Corporation určená k digitální distribuci her a softwaru a zajištění multiplayerového a komunikačního zázemí pro hráče. Lze zde zakoupit a stáhnout mnoho her pokrývajících celé spektrum žánrů.

radce

Steam je vlastně jakási nadstavba operačního systému, která umožňuje instalaci a hraní her, které ke své funkci tuto nadstavbu používají.
Součástí je i obchod, kde si můžeme jednotlivé hry koupit, samotný Steam, tedy ta nadstavba je po registraci stažitelná a instalovatelná zdarma, většinou při instalaci dostanete jednu hru jako vzorek zdarma.
Více i na http://steamcom­munity.com

CTTON

http://bit.ly/ste­ampromocode

Acer

Steam je super věc, vetšinou jsou na steamu hry levněji než v jiných obchodech nemusíte mít ani CD rovnou dostanete CD klíč a pokud máte steam účet, tak můžete ho používat jako facebook a psát si s kamarády, mít steam přináší i výhody u her, které jsou i bez steamu, ale mohou mít steam jako třeba cs 1.6, když máte steam tak třeba můžete mít práva jako admin na serveru.

Misirik

Hry na steamu můžete sehnat i levněji například na www.key4you.cz.

Vrátný

Je to ale na druhou stranu velký maglajs. Koupíš to, nejsou problémy. Je tam název, heslo a nakonec posílají ještě kód. Pokud něco zapomeneš jsou problémy. Hra totiž není Tvoje. Stále se mušíš přihlašovat. Pokud přeinstaluješ PC, musíš znova instalovat program STEAM, znova stáhnoput celou hru, takže minulé pracné nastavení je pryč. Pokud bys odinstaloval program STEAM, zmizí i hra a musíš ji znova stahovat. Zálohu na záložní dist si můžeš udělat, ale nejde to spustit. Zase instaluješ program, steam.exe a žádáš o povolení. Prý také provádí STEAM nějaké opravy po poškození hry. Nevím co udělá, pokud si ji upravíš. Pokud by to tak bylo, tak se nedoděláš.