tsyrelchuk

Co to je slovo humna?

co to je sovo humna

Nejlepší odpověď
BEAES

Humno je prostor sloužící k mlácení obilí, přičemž se původně jednalo o místo pod širým nebem a později o střední část stodoly (mlat) nebo stodolu celou. Z provozních důvodů je v obou případech podlaha zpevněná udusanou hlínou. V množném čísle je výrazu humna užíváno pro označení přírodního prostředí vesnice za stodolami.

Další odpovědi
Elk

Humna = humno. Je to množné slovo hospodářských stavení na seno a slámu.

hanulka11

tak se říkalo prostranství za stodolou,které patřilo k chalupě

říkalo se -pase husy na humně ,
nebo vyženeme drůbež na humno

mosoj

Za humny bylo vždy prostranství nebo pole venku blízko za selským stavením.
Původ neznám, sle nejpravděpodobněji to vystihl Elk. Stavení na seno, nebo slámu a tak za tímto stavením – za humny.
Jako kluci jseme si za humny hráli a bylo nám fuk co to znamená .

hanulka11

pokud je mi známo k mlácení obilí sloužil mlat