VampGirl

Co to je rejdařství?

Tuším, že to je asi nějaké odvětví. Čím se zabývá? Děkuju.

Nejlepší odpověď
annas

Rejdař = právnická nebo fyzická osoba provozující svým jménem a na svůj účet přepravu nákladů vlastními nebo najatými plavidly za účelem zisku.

http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=80336&title=rej­da%F8&s_lang=2

Rejdařství = plavební společnost

Doplňuji:
Rejdařství zabezpečuje zahraniční a vnitrostátní přepravy hromadných substrátů, kontejnerů, nadrozměrných kusů a investičních celků na evropských vodních cestách.

Zabývá se přepravou zboží po středoevropských vodních cestách, překladem a skladováním zboží, stavbou říčně- námořních plavidel, opravami lodí a ostatní obchodní činností.

ČSPL, a. s. Děčín patří k největším říčním rejdařstvím v Evropě.

Z práce Kombinovaná doprava http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:eo4gy­jAp-ngJ:www.obordo­pravni.webzdar­ma.cz/Pred/Kom­binovana%2520do­prava.doc+%C4%8D%­C3%ADm+se+zab%C3%­BDv%C3%A1+rej­da%C5%99stv%C3%AD&cd=8&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Pájo

Rejdařství je plavební společnost (ať už mezinárodní či vnitrostátní).

Drap

Zabývá se mezinárodní lodní přepravou .