barbie15

co to je prosím rentgenová difraktografie? (krystaly)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pojem rentgenová difraktografie se dnes již moc nepoužívá. Přesnější je pojem rentgenová difrakční analýza. Jde o diagnostickou metodu používanou v materiálovém výzkumu, zejména v mineralogii. Slouží k identifikaci neznámého vzorku a výpočtu mřížkových a strukturních parametrů. Pěknou bakalářku o tom napsal Adam Ondříček z VUT Brno. Určitě ji na netu někde najdeš.

Další odpovědi
mosoj

Než si přečtu „odpověď“ je třeba nastudovat co je to difrakce.
Pak možná otázka bude zbytečná a bez nastudování to nepochopíš.

https://www.go­ogle.cz/webhp?sou­rceid=navclien­t&hl=cs&ie=UTF-8&gws_rd=ssl#­hl=cs&q=difrak­ce