mosoj

Co to je právní stát ?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/352693-naletel-h-systemu-a-za-sve-penize-dum-dokoncil-ted-se-ma-vystehovat.html

Nejlepší odpověď
Emefej

Je to hnus, co se dnes děje. To by se za komunistů stát nemohlo – http://www.to­talita.cz/proc/pro­c.php

Další odpovědi
Pepa25

Právní stát znamená, že p. Sýkora má možnost se u soudu bránit (mmch se píše, že „soud začal projednávat“, ne že byl k něčemu odsouzen). Má také další možnosti (např. sám žalovat neplatnost postupu konkurzního správce v letech 2012 a 2013 a požadovat po něm náhradu škody). Zjevně s poukazem na „přece jasnou spravedlnost“ podcenil jsou právní ochranu …

Funna

ten náš…teda aspoň by být měl…ale jak už to chodí, ani u nás spravedlnost slepá není…bohužel…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Práv­ní_stát
Doplňuji:
a pokud poukazuješ na příběh v odkazu, že nejsme právní stát, tak bych si dovolila nesouhlasit…to, že je to nemorální, ještě neznamená, že je to protiprávní…kauzu pořádně neznám, ale podle toho, co jsem si přečetla, p. Sýkora v podstatě investoval peníze do cizího majetku (nikde není napsáno, že má nějaká práva k tomuto domu a pozemku, jakou měl smlouvu s H-systémem, netuším) a to zjevně dobrovolně…jasně, že to jak se k němu chovají (nenabídli byt k přednostnímu prodeji) je nemorální, ale není to nezákonné…taky bych byla nasr__ná, ale pokud bych neměla v ruce papír, že je to moje, vůbec bych (jen s příslibem vlastnictví) do ničeho dál peníze neinvestovala..ano, je to naspravedlivé, nemorální a selský rozum popírající…ale ne protiprávní…na druhou stranu obyvatelé tvrdí, že pokud se budou muset vystěhovat, vrátí domy do původního stavu (což je jejich právo) a peníze, které dali do H-systému, by měli dostat zpět…a i když jim předtím povolili dostavět domy, tak jsem opět nikde neviděla poznámku, že dostavují „na svém“…prostě naletěli podvodníkovi, který za to dostal 12 let a své peníze by měli dostat zpět…a navíc si za to můžou i tak trochu sami, protože když někdo investuje své celoživotní úspory do projektu (H-systému), který funguje na principu pyramidové hry u toho moc nepřemýšlí, protože to by se muselo „za h-systémovat“ půl republiky…přečti si jak to fungovalo, kupovali si jen jakýsi pořadník a přitom cpali peníze do společné kasy a platili tak ty před sebou a přitom neměli žádné jistoty, ani advokátskou úschovu peněz a nemohli vědět, kdy se na ně vůbec dostane řada…při 6 lidech na počátku je v 10 linii potřeba 60 466 176 dalších „čekatelů“…

pippricka

je to kde nelze ohýbat zákony

gecco

Právní stát je ten, jehož výkonná moc jedná v souladu s jeho právním řádem.
___
V tomto kontextu (formulací otázky) ´sčítáte´ hrušky s jablky, mícháte spravedlnost a právo.
Spravedlnost nebudu řešit (dotyčný se s menším či větším vlastním přičiněním nechal podvést).
Právo je ale jasné – dotyčný užíval (možná dosud užívá) věc, která není (nebyla) jeho, což se vlastníku/ům – pochopitelně, nelíbí.

gecco

Tak to by mne zajímalo, komu se natolik nelíbila má odpověď (viz níže), že ji máznul…
😁
___
Právní stát je ten, jehož výkonná moc jedná v souladu s jeho právním řádem…
___
Vy sčítáte – formulací této otázky v kontextu článku na Novinkách, hrušky s jablky, spravedlnost a právo.
Spravedlnost nebudu řešit, nemám dostatek informací a případ není jednoduchý, ve zkratce lze říct, že dotyčný byl – s menším či větším vlastním přičiněním, podveden.
Právo je ale jasné – dotyčný neoprávněně užíval (a zřejmě dosud užívá) věc bez souhlasu jejího vlastníka.

mosoj

Spravedlnost je jedna.
Jenom lidé jsou různí. Někteří i ukradnou miliony a ani se nezačervenají. Mowlo tvoje fanatické názory mně nezajímají. Navíc spravedlnost a právo jak píšeš, tě nezajímá.

gecco

Spravedlnost a právo jsou dvě rozdílné věci, to už byste – ve svém věku, mohl pochopit.
😛
Nezajímají vás mé názory? – tak proč na jeden takový – nyní – odpovídáte?
___
Nepíšu, že mne „spravedlnost a právo jak píšeš, nezajímá“ – píšu, že spravedlnost nebudu řešit, protože nemám dostatek informací.
A také píšu, že po právní stránce je případ ´jasný´…
___
Myslíte, že tím překrucováním mých názorů mne dehonestujete?
Spíše naopak – jen z fanatismu usvědčujete sebe.
Fanatik není schopen diskuse, názory protistrany maže a překrucuje, to já nedělám…
😛

mosoj

To víš že ne, ty máš andělská křídla. Ty mažeš svoje nesprávné odpovědi protože neuneseš že jsi omylný. Tak jako jsi neunesl svůj přiblblý nick, který jsi si dal ale opravdu, opravdu jenom ty sám.

gecco

Mosoji – nemám křídla, zrovna jsem se koukal…
😁
Smazal jsem jednu svou odpověď – protože šlo o blud – a vzápětí jsem to v diskusi objasnil. Když napíšu blbost, uznám to a omluvím se (pokud si všimnu nebo jsem upozorněn).
A vy??
😁
Nick – mowla? – mně nevadil, vy víte, proč mám nyní jiný. Koneckonců, vysmívání se jménům (nickům) prozrazuje jistou duševní malost posměváčka…
___
Zase rejpete??
To musela bejt noc… A nebo mají v Jeskyni – v předvečer důležitého výročí zavřeno?? A nebo jste si dlouze vyráběl lampion??
😁