Co to je pojem duševní práce?

Nejlepší odpověď
annas

Při fyzické práci- převládá činnost svalů (horník).
Při duševní – převládá činnost mozku (právník). Do duševní práce zahrnujeme i sebevzdělávání, získávání nových poznatků, zkrátka vše, co rozšiřuje naše vědomostí.

Další odpovědi
HOMER

je to např. sbírání nových vědomostí,učení cizích jazyků,zdokona­lování svých schopností a vlastností,hledání a uplatnění svého nadání,vloh a talentu,sebere­alizace…

panenka

dušení práce -respektive neplacená práce je například:dobro­volná brigáda nebo dobrovolná práce.