Co to je „nemoc z povolání“?

Nejlepší odpověď
anonym

Nemoc z povolání je často důsledek používání velké svalové síly nebo velkého počtu opakujících se stereotypních pohybů.Postihuje široké spektrum profesí – od horníků přes lesní dělníky, šičky, frézaře, montážníky, soustružníky, svářeče až k sekretářkám. Nevyhýbá se ani čalouníkům či řezníkům na jatkách.Mezi přetěžované patří také skupina lidí pracujících s vibrujícími nástroji – se sbíječkami, bruskami, pěchovačkami, s motorovou pilou, pneumatickými kladivy apod. Mívají nemocné periferní nervy končetin, kloubů, kostí nebo cév.

Další odpovědi
anonym

V podstatě se to týká každého.Jsou to i návyky,
vyplývající ze stereotypu.Takový – třeba – kriminalista vidí svět jinak, než cukrář.Otázka je,jestli uvažuje „zdeformovaně“,nebo realisticky.
A fyzicky postižení – to je zcela jiná píseň.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/texty/ne­moci-z-povolani/

irij

Např. Učitel v autobuse okřikne spolucestující: „Ticho.“ Už jsem to zažil. Samozřejmě to má i vážnou polohu, ale o tom již mluvil BARBAKAN.