hippeace

Co to je? Na kočce u zadečku

všimla jsem si a vlastně zatím jen u některých kocourů že mají kousek od zadečku v místě páteře zvláštní místečko je to vidět tady na videu na čtvrté minutě http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=fvwp&NR=1­&v=nzNf5VQub_k někteří na pohlazení toho místečka nereagují vůbec ale např náš kocour si ho často škrábe – nikde jsem o tom nic nenašla možná z důvodu že nevím pod čím to hledat. víte o tom něco? má to vaše kočka také? a jak reaguje?

Nejlepší odpověď
briketka10

takto reagují
i psi je to místo, kde se jim líbí asi nejvíc, když je někdo
drbe, ten můj kocourek to moc rád nemá, ale moje číča
Briketka ta to milovala přímo se přede mnou vystavovala,
jako modelka a držela já myslela, že do ní vyškrábu díry
a vrtěla při tom ocáskem..
ségra má malého Yorkšíra a ten se nechá taky tak „drbat“
důvod toho vážně neznám..
Doplňuji:
když nad tím přemýšlím mohlo by to
souviset s jejich pohlavním pudem :O)

Další odpovědi
www

Video jsem sice neviděl (data), ale žádný orgán v tom místě kočky nemají. Ze zkušensti vím, že některé kočky přímo milují drbání na konci páteře, jiné nikoliv.