Mc Merkurion

co to je motohodina,dokážete to nějak laicky vysvětlit a jak se počítá?

Nejlepší odpověď
isteron

Používa sa to pri statických motoroch. Napr. náhradných agregátov. Počet hodím, počas ktorých je určitý motor v činnosti.

Další odpovědi
Braník

Motohodiny vpodstatě určují jak dlouho motor běžel při určitém zatížení=>pokud jedeš palbu na úseku 10 km,najedeš určitý počet motohodin/nebo „motominut“…pokud pojedeš stejný úsek jen tak piánko,nebudeš motor tolik zatěžovat,výsledný počet motohodin bude jiný(nižší).Nes­lyšel jsem o žádném univerzálním vzorci na přepočítání vztahu mth/km…

SteimlX

Jezdím na VZV a na jednom typu se ukazoval počet "provoz"hodin-to znamenalo, kolik hodin byl stroj zapnutý a pak motohodiny, což znamenalo, jak dlouho byl sešláplý plynový pedál.

lukas.zmizik

Až budeš kupovat starší traktor, určitě nebudeš zkoumat kolik má najeto. Nemusí mít najeto ani tolik km, co má málo jeté auto a přesto to může být vyhoněná plečka. Protože při práci na poli tě nezajímají kilometry ale zajímá tě to, kolik hodin ten motor má „odjeto“ v zápřahu.