Co to je „Mikešův máselný paradox“?

Pro přiblížení – popisuje střet dvou zákonů,a to „Kočičího“ a „Chlebového“.
Zdánlivě absurdní,ovšem velmi poučné.
Nakonec – kdo má doma kočku.......
Kocour ovšem také vyhovuje.

Nejlepší odpověď
annas

Kočičí zákon říká, že kočka dopadne vždy na nohy. Chlebový zákon říká, že chleba namazaný máslem dopadne na zem vždy stranou namazanou.

Pokus – kočce na hřbet přilepíme krajíc chleba, namažeme ho máslem a hodíme tuto soustavu na zem. Nyní zde vzniká problém rozhodnout, kam soustava dopadne. Odpověď na tuto otázku není zcela jasná, vzniká zde hned několik alternativ.

Výsledky z několika pohledů na:

http://www.ko­mik.cz/texty/1236-mikesuv-maselny-paradox/

Zdroj: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Mike%C5%A1%C5%­AFv_m%C3%A1sel­n%C3%BD_paradox

Další odpovědi
hanulka11

Mikešův máselný paradox vzniká vzájemným působením dvou fyzikálních zákonů, to jest zákona kočičího a zákona chlebového. Kočičí zákon říká, že kočka dopadne vždy na nohy. Chlebový zákon říká, že chleba namazaný máslem dopadne na zem vždy stranou namazanou.

Doplňuji:
Tam je tolik výkladů, že jsem se tím až tak nezabýva , jestliže ,kdyby atd ............

Zdroj: necyklopedie.wi­kia.com/wiki/Mi­kešův_máselný_pa­radox

Terryle

Vyřešila bych tenhle paradox správným provedením pokusu – namazanej krajíc nalepit kočce na hřbet máslem dolů. Kočka spadne na pracky a krajíc bude máslem dolů. A je po paradoxu :o)