Bye Bye

Co to je kynologie?

netuším co toto slovo znamená..jen vím že něco se psy a ale chtěla bych se o tomto koníčku či povolání dozvědět více děkuju …

Nejlepší odpověď
annas

Kynologie je nauka o psech, jejich chování a šlechtění, jejich zevnějšku, plemenech, výživě, chovu, výcviku a nemocech. Existuje kynologie myslivecká, záchranářská, policejní atd.
KYNOLOGIE se dá rovněž studovat jako jeden z oborů chovatelství. (Na uvedené stránce je poslední)
Hlavním úkolem tohoto obsahového okruhu je získání důležitých poznatků, dovedností, vytváření pracovních návyků, pěstování osobní zodpovědnosti a v neposlední řadě výchova k pečlivé práci v chovu a výcviku psů. Okruh dává prostor pro aplikaci přírodovědných a obecných chovatelských poznatků. Žáci se naučí vybrat si psa, ošetřovat a vychovávat jej a cvičit. Naučí se principy a zákonitosti, na kterých je založen chov a výcvik psů, vybudují si pevnou vazbu se svým psem, osvojí si povelovou techniku, kterou uplatňují dle vybraného zaměření psa. Nedílnou součástí výuky je vedení žáků k dodržování zákona na ochranu zvířat a zdůrazňování ekonomických, ekologických a společenských aspektů chovu psů. Žáci získají poznatky z oblasti plemenitby a šlechtění psů, výstavnictví a organizování chovu psů. Tyto znalosti a dovednosti umožňují provozovat chov psů na úrovni podnikatelské činnosti a připravovat specialisty pro konkrétní využití.

Zdroj: http://www.in­foabsolvent.cz/Ka­talogOboru/Cha­rakteristikaO­boru.aspx?Obor=39867&Ka­tegorie=M&Sku­pinaOboru=41&Kraj=C­Z032

Další odpovědi
mišulík

nevím nevím 🙂

zdemo

K vyčerpávající předchozí odpovědi,pouze
malý dodatek
cynos – latinsky pes (kynos)
canis – v jiném jazyce pes
logos – nauka
kynologie – nauka o psech

Zdroj: různé

Chvojkaerik

Jaké jsou Vaše zkušenosti se zdravou stravou pro psa? Co je pro něj opravdu nejlepší?