Mili @

Co to je koloidní roztok?

Nejlepší odpověď
TONICK

Koloidní roztok je směs, jejíž vlastnosti jsou mezi homogenní a heterogenní směsí (někdy se označuje jako mikroheterogenní). Skládá se z velmi malých částic (1–100 nm), jejichž pohyb je ovlivněn především kinetickou energií, gravitace je téměř neovlivňuje.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Směs#Ko­loidn.C3.AD_roz­toky

Další odpovědi
panenka

Koloidní roztoky jsou disperzní soustavy s kapalným disperzním prostředím. Jejich vlasnosti určuje struktura dispergovaných částic. Molekulové koloidy vytvářejí
některé organické látky (bílkoviny, polysacharidy, polymery). Zahuštěním molekulového koloidu vzniká rosolovitý gel. Emulze je disperzní soustava vody a organických látek, které se s ní nemísí.