Ilein

Co to je Interpohár?

Co to je Interpohár ve fotbale?

Nejlepší odpověď
standa

Jedná se o tzv. INTERTOTO CUP

Podle hracího systému v posledních několika ročnících jej hrál jeden nejlepší tým z každé evropské fotbalové ligy, který se neprobojoval do Ligy mistrů ani Poháru UEFA a zároveň podal do poháru už před sezonou přihlášku.

Opět se hrály tři kola systémem dvou zápasů. Nejlepších jedenáct z padesáti účastníků postoupilo do 2. předkola Poháru UEFA. Českou republiku reprezentoval v tomto ročníku 5. tým ligové tabulky – FK Teplice.

Pohár Intertoto, respektive jeho ročník 2008 byl posledním ročníkem.

UEFA přijala nový systém soutěží, který bude platit od sezony 2009/2010, ve kterém se s Pohárem Intertoto již nepočítá.