Retko

Co to je impakt faktor (Impaktovany casopis)..??

Wikipedii nerozumim, tak jestli nekdo zkusi vlastnimi slovy, pripadne s prikladem..
Diky.

Odpovědi
anonym

Impact factor vyjadřuje, nakolik je daný časopis citován jinými časopisy uveřejňujícími články v daném (příbuzném, obdobném) oboru.
Příklad? 😉
Konkrétní příklad nevím (nemám ´data´), ale modelový příklad je jednoduchý – články publikované v časopise Č za minulé dva roky byly letos citovány jinými periodiky X-krát, přitom v oněch uplynulých dvou letech v Č vyšlo celkem Y článků.
Impact factor (IF) se pak vyjádří jako podíl počtu citací a celkového počtu článků – tedy: IF = X/Y