honza19hk

Co to je HID výbojka?

dobrý den chci si koupit ruční nabíjecí svítilnu na akmulátor a nevím jestli si mám koupi klasický halogen nebo s výbojkou HID
coto je HID a jaké jsou parametry těchto výbojek,jaký je rozdíl oproti halogenu

Nejlepší odpověď
hem

Zdravím, popis HID viz link. Výhodou HID je vysoká svítivost, až 8× větší než u standardní žárovky a 3× větší než u halogenu (při 25% úspoře energie). HID výbojky navíc mají větší životnost. Nevýhodou je vysoká cena lampy.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-hid-vybojka