honza19hk

co to je HID výbojka

na jakém principu funguje HID výbojka,kolik WATT to žere

Nejlepší odpověď
hem

HID výbojka vytváří elektrický oblouk ve skleněné trubici naplněné oxidy kovu, které při dosažení vysoké teploty zplyňují a mění se v plasmu vyzařující intenzivní světlo. HID výbojky naleznete v automobilech, ale i v osvětlení velkých ploch – proto se spotřeba může pohybovat v řádu Watt i kW. Mezi HID výbojky patří i „xenony“, které naleznete u dražších automobilů. Xenon lampy jsou s účinností až 180 lm/W nejvýkonnějšími komerčními zdroji světla.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/High-intensity_dis­charge_lamp#High-intensity_dis­charge_lamps