Bronzový

Co to je Finanční páka?

Prosim co nejlaicteji. Diky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

definice by mohla znit trabe takto:

efekt zvyšování rentability vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu.
Je-li úroková míra nižší než výnosnost aktiv, potom použití cizího kapitálu zvyšuje výnosnost vlastního kapitálu.

a priklad pro lepsi pochopeni. Rekneme, ze vite, ze akcie CEZ zitra poskoci o 5 procent, vy mate 1000 korun a pro potrebny balik akcii potrebujete 10000 korun, pujcite si 9000 akcie nakoupite a ty udelaji skok o 5 procent. Kdyby jste koupil akcie za 1000 vas zisk by byl 50 korun, takto ale pri pace 1:9 je vas zisk 50 procent tedy 500. Jinym pripadem muze byt vyuziti paky pri nakupech menovych paru, pri pakach az 1:200, kde mate treba jen 1000 korun a ty jsou vas kapital i zaloha, z ktere pak nasledne hradite i pripadny propad. Vzdy kdy budete pracovat s pakou je potreba vedet, ze 50 procentni zisk muze byt 50 procentni (nebo i vyssi) ztrata.

Další odpovědi:

Zlatý

posílám ti retko odkaz na stránky tak se tam mrkni zda je to ono.pokud se ti neotevřeli vypíši ti to sem.
FINANČNÍ PÁKA-je efekt zvyšování rentabilyty vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu v kapitálové struktůře podniku.Jeli úroková míra nižší než ýnosnost aktiv,potom použití cizího kapitálu zvyšuje výnosnost vlastního kapitálu

Zdroj: busines. center. cz/business/pojmy/p1233- financni- paka. aspx

Zlatý

Vedle finančních kategorii lze odpovědět s trochou nadsázky i takto lidově :-)

Když mi budete dlužit dejme tomu 1.000 Kč a já tento dluh budu oprávněně vymáhat, nebo-li tento dluh z vás budu ´páčit´, tak lze říci, že mám na vás "finanční páku".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.