Retko

Co to je Finanční páka?

Prosim co nejlaicteji. Diky

Nejlepší odpověď
DV

definice by mohla znit trabe takto:

efekt zvyšování rentability vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu.
Je-li úroková míra nižší než výnosnost aktiv, potom použití cizího kapitálu zvyšuje výnosnost vlastního kapitálu.

a priklad pro lepsi pochopeni. Rekneme, ze vite, ze akcie CEZ zitra poskoci o 5 procent, vy mate 1000 korun a pro potrebny balik akcii potrebujete 10000 korun, pujcite si 9000 akcie nakoupite a ty udelaji skok o 5 procent. Kdyby jste koupil akcie za 1000 vas zisk by byl 50 korun, takto ale pri pace 1:9 je vas zisk 50 procent tedy 500. Jinym pripadem muze byt vyuziti paky pri nakupech menovych paru, pri pakach az 1:200, kde mate treba jen 1000 korun a ty jsou vas kapital i zaloha, z ktere pak nasledne hradite i pripadny propad. Vzdy kdy budete pracovat s pakou je potreba vedet, ze 50 procentni zisk muze byt 50 procentni (nebo i vyssi) ztrata.

Další odpovědi
panenka

posílám ti retko odkaz na stránky tak se tam mrkni zda je to ono.pokud se ti neotevřeli vypíši ti to sem.
FINANČNÍ PÁKA-je efekt zvyšování rentabilyty vlastního kapitálu použitím cizího kapitálu v kapitálové struktůře podniku.Jeli úroková míra nižší než ýnosnost aktiv,potom použití cizího kapitálu zvyšuje výnosnost vlastního kapitálu

Zdroj: busines.center­.cz/business/poj­my/p1233-financni-paka.aspx

standa

Vedle finančních kategorii lze odpovědět s trochou nadsázky i takto lidově 🙂

Když mi budete dlužit dejme tomu 1.000 Kč a já tento dluh budu oprávněně vymáhat, nebo-li tento dluh z vás budu ´páčit´, tak lze říci, že mám na vás „finanční páku“.