Co to je feminismus?

Nejlepší odpověď
Bonifác

Feminismus (z lat. femina, žena) je název pro komplex ideologií, sociálních teorií a politických hnutí, jejichž cílem je výzkum a potírání jevů, které lze považovat za projevy a součást utlačování ženského pohlaví.
(taková antidiskrimie žen)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fe­minismus

Další odpovědi
alenka901

feministky jsou ženy bojující za práva žen např:
Pracovní trh a finanční zabezpečení

  • stejnou mzdu za stejnou práci a práci stejné hodnoty
  • konec diskriminace žen při přijímání do zaměstnání
  • stejné šance na kariérní postup
  • důstojnou penzi, která se nebude snižovat o dobu strávenou péčí o malé děti
  • stejné podmínky v přístupu k úvěrům, pojištění, hypotékám, to znamená šanci uskutečnit své plány

Slaďování rodinného a profesního života

  • stejné podmínky pro otce i matky na mateřské dovolené
  • zlepšení podmínek na rodičovské dovolené – zvýšení rodičovského příspěvku na úroveň minimální mzdy
  • zlepšení podmínek pro pracující rodiče s dětmi – např. zakládáním podnikových jeslí a mateřských škol, kde by měly jít příkladem instituce veřejné správy
  • zlepšení podmínek pro rodiče-samoživitele (z nichž ženy tvoří 70%) – např. zálohováním výživného státem
  • přednostní projednávání soudních případů týkajících se péče o děti
  • lepší podmínky pro práci na částečný úvazek
  • rovné dělení domácích prací a jejich patřičné ohodnocení

pokračování v odkazu

http://www.fe­minismus.cz/proh­laseni.shtml

Carolin

Často se lidé chybně domnívají, že toho „hnutí“ je jen ženského charakteru. Ne, snaží se o zrovnoprávnění žen i mužů a jejich postavení ve společnosti.

Attack-design

hnutí za práva a utlačování žen