Belatrix

Co to je EFEKTIVNI HODNOTA ve fyzice?

Prosim, nechci presnou definici-potrebuji to vysvetlit vlastnimi slovy..dekuju..:)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Protože elektrický střídavý proud se pořád mění, bylo nutno stanovit hodnotu která by odpovídala hodnotě stejnosměrného proudu, který získáváš z baterie.

Efektivní hodnota má stejné TEPELNÉ účinky jako proud stejnosměrný, je to zhruba 70% amplitudy střídavého proudu. Lze to vypočítat přes integrály.

Ještě existuje střední hodnota ta se rovná CHEMICKÝM účinkům stejnosměrného proudu. Je to zhruba 60% amplitudy střídavého proud.

Klidně mi napiš na mail michal.kolesa@seznam.cz. Rád vysvětlím „laičtěji“

nebo si pročti můj web o elektronice

http://elektronika-me-hobby.8u.cz/ve­likosti-elektrickeho-stridaveho-napeti-a-elektrickeho-stridaveho-proudu.php

Další odpovědi
mosoj

Jednou větou nelze.

http://www.ele­ferno.cz/conten­t/view/817/130/

Otázka zněla ve fyzice !!!!!
Efektivní hodnota lze stanovit pro každou střídavou veličinu !!!!

Achaleus

efektivní = skutečná