Brozma

Co to je diakonie?

Zdarec, S tímhle jsem se setkal při hodině obchodní korespondence a vůbec nevím co to znamená. Nevíte to někdo? Když tak odpovídejte stručně.

Nejlepší odpověď
annas

diakonie (z lat. < řec.) pomoc a služba chudým a nemocným;
(dříve. též) druh ústavů, které. tuto službu organizovaly a prováděly.

Např.
Slezská diakonie je nestátní nezisková organizace, která poskytuje své služby v sociální oblasti. Svou činnost zakotvuje na praktické realizaci biblických zásad lásky a služby lidem potřebným a lidem v nouzi. V centru pozornosti Slezské diakonie stojí lidé s postižením, senioři, lidé bez domova a všichni ti, kteří se dostali do nejrůznějších těžkých životních situací.

http://www.slez­skadiakonie.cz/o-slezske-diakonii

Další odpovědi
marci1

„Diakonie“ je církevní pomoc bližním, služba potřebným, zejména v sociální oblasti. Řecký pojem diakonia pochází původně ze světské oblasti, kde vyjadřoval „přisluhování při stolu, podávání jídla a nápoje“. V dalším významu slova znamená „nést odpovědnost za zajištění života“.
http://diakoni­e.ccsh.cz/