mosoj

Co to je bomba s tekutým vodíkem ?

Němci ji vyvíjeli v době II. sv. války a údajně pro její destrukční účinky nenašli odvahu jí použít. Prý hrozilo zažehnutí atmosféry Země.
Svými destrukčními účinky se prý vyrovnala jaderné bombě.
Doplňuji:
Jsou ještě někde informace o bombě s tekutým vzduchem ?

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/687779/DSCN0871­.jpg
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/687781/zbra­ne_3.jpg

Odpovědi
cochee

Nejde náhodou o klasickou vodíkovou pumu? Na tu najdeš spoustu odkazů. Podle mě šlo o tohle, jen Němci ji nestačili dovyvinout. Vodík má bod varu jen cca 20 K, je dost náročné jej udržet v kapalném stavu i v laboratorních podmínkách, nějak si neumím představit, že by to bylo možné v aplikované praxi, kdy se s bombou manipuluje, transport bombardérem atp. První výbuch na principu vodíkové fúze udělali Američané r. 1952 a to byla právě technologie vyžadující kapalný vodík, proto to nebyla bomba ale stacionární zařízení. Až na základě tohoto pokusného výbuchu byly vyvinuty prakticky použitelné bomby EC16 o dva roky později; to už však Američany předběhli Sověti, kteří o rok dříve sestrojili vodíkovou bombu RDS-6s. Prakticky použitelné bomby již neobsahovaly tekutý vodík jako zařízení v prvním případě, ale vodík navázaný na lithium – deuterid lithný.

Zdroj: http://fanda.no­va.cz/clanek/mi­litary/pred-60-lety-vybuchla-prvni-vodikova-bomba-v-dejinach.html

Agneta

Co je to kalorická bomba s tekutým vnitřkem? :DDD
Na tu se jen koukat – vůbec na ní nesahat:DDD