selena gomez

Co to je BIO?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

předpona bio-' (z řeckého βίος [bios] = život)

Další odpovědi
BEAES

Bio můžou být potraviny, kosmetika a třeba i oděvy a jiné výrobky. Vypěstovaní, nebo vyrobené tak, aby nezatěžovaly planetu. Bio zelenina, ovoce, maso jsou produktem ekologického zemědělství.

miro310

Potraviny, které byly vypěstovány bez použití jakýchkoliv chemických přípravků např.postřiky atd.. Neznamená to však, že jsou zdravější.

Jana5678

Termín BIO pro mě není jen módním názvem nebo marketingovým trikem. Je to způsob, jakým se snažím postarat o své zdraví a zdraví své rodiny. Bio potraviny jsou pěstovány bez chemických pesticidů a hnojiv, což znamená, že konzumujeme méně škodlivých látek. A právě proto pravidelně nakupuji na farmářských trzích, kde mám jistotu čerstvosti a kvality potravin.