Co to je babybox? K čemu slouží?

Odpovědi
Linamo

Kdyz se zena, novopecena maminka, nedokaze o sve nove narozene miminko postarat, muze ho anonymne beztrestne odlozit do tzv. baby boxu, cox je opravdu bezpecna schranka, kam se rozmerove dite do jednoho roku vejde. Vek ditete neni stanoven, ale zpravidla se tam umistuji uplne mala detatka tesne po porodu, kdy si maminka uvedomi, jak velky zvrat v jejim zivote dite je a ze to nezvladne, z psychickych, financnich, ci jinych zdravotnich duvodu…

Michal

Babybox slouží k bezpečnému odložení dítěte,novoro­zence,a to pro matky které se nemohou o dítě starat z jakýchko-li důvodů.
Dítěti se dostane odborné péče a zabezpečení.