co to je apartament

co to je apartament a co to je apartmán, jaký je rozdíl

Nejlepší odpověď
standa

Slovo ´apartament´ taky neznám, ale viděl jsem ho na polských ubytovacích serverech, ale polština to taky není…

Asi je to fakt zkomolenina a nejspíš z anglického „apartment“.

Ve všech případech i včetně počeštělého ´apartmán´ se však určitě jedná o TYP ubytovacího zařízení, který má na rozdíl od běžného hotelového pokoje znaky vícepokojového bytu, zejména včetně kuchyně ap.

Další odpovědi
blesk26

Slovo apartament jsem nikdy neslyšel, nemáte spíše namysli slovo „apartment“, což je anglické slovo a česky ho překládáme jako apartmán?