mosoj

Co to je a hlavně co vyjadřuje slovo outlet ?

Doplňuji:
Nezlobte se na mě, ale v té citaci není jedno slovo smysluplné. Nebo to nedopkáži pochopit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Co je to outlet? Vysoká kvalita za velice výhodnou cenu. Slovo outlet znamená také return clothing, overstock, clearance nebo end of season stock. Jde o zcela nové, ale neprodané kolekce po sezónních výprodejích. Jedná se o oděvy s originální etiketou známých značek.

Doplňuji:
Hlavní myšlenkou outletu je prodávat, lépe řečeno vyprodávat, zboží, které se již nevyrábí, sezónní zboží, nadměrné zásoby, zboží ze zkrachovalých nebo uzavřených obchodů apod

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ou­tlet

Zdroj: http://www.tri­atexgroup.cz/

Další odpovědi
led

prodej zbytkového zboží nejčastěji z předešlých sezón za snížené ceny

anonym

Ad mosoj, vzhledem k tvému dodatku v diskuzi, hanulka měla na mysli nové, ve smyslu módní a dosud nepoužité, neprodané.
Zjednodušeně to popsala led.
Jinak i české obchody používaly posezónní slevy a výprodeje a termín odmódnění. Nové kolekce bývají nasazovány s vyšší cenou jako žhavé novinky z prestižních dílen a salónů. Jakmile přicházejí nové módní kolekce, ty starší se dostávají k běžným cenovým relacím.

mosoj

Stále tomu nerozumím !
Připadá mi to jako další výraz pro oblbování zákazníka.

Cituji " jedná se o nové, ale neprodané kolekce".

Jaképak jiné zboží by se mělo prodávat než nové a neprodané ?????

Staré patří do sekáče a prodané již na pultě není.