KubikS7

Co to bylo za housenku?

Dneska jsem na cestě viděl housenku. Její velikost byla asi 4 cm, zbarvení hnědé (tmavě hnědé)a měla na sobě ještě tmavší chlupy ( ne moc dlouhé ). Nevíte co by to mohlo být za housenku? Za případné tipy předem děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Podle stručného popisu by mohlo jít o některého přástevníka, třeba medvědího nebo pampeliškového…

Další odpovědi
beer

Motýlů, přezimujících ve stadiu housenky je celá řada. Jinak souhlasím s Děda Louda – může jít o nějakého přástevníka. Ale ne pampeliškového, takový není.. ))

www

Jak už bylo řečeno, je jich dost. Podívej se do zdroje, je tam přes 2000 obrázků 😁 . Snad ji najdeš:

Zdroj: www.biolib.cz/cz/glos­sarytermimages/id227/

LoveAnimals

bourovec ostružiníkový <tedy podle tvého popisu. Tu housenku jsem i sama chovala.

Bedy

No snad to nebude ta potvora na kterou, když si šáhneš, tak dostaneš ekzém. Teď přesně nevím, jak se na potvora jmenuje, ale určitě nějací biologové entomologové tu budou, kteří řeknou víc 🙂

pusinka50

Housenek je.......tady si vyber, ty jen sám víš, jakou jsi viděl

http://obrazky­.cz/?q=+housen­ka&step=20&fil­ter=1&s=&size=a­ny&sId=Zmtcoi­JOwzbuhRbfLiL­w&orientation=&from=1