Co to bylo – ve skutečnosti?

Zlaté Rouno? Muselo mít obrovský význam – těžko by se – kvůli kusu kůže s chlupama provádělo tolik hrdinských skutků,
nehlídala by jej taková potvora atd. atd.
Díky tomuto „dobrodružství“ vznikly Olympijské hry.
Tak tedy – nádherný blábol,nebo není šprochu?

Nejlepší odpověď
annas

Argonauté – výprava za zlatým rounem

  • báje

Argonauté – výprava za zlatým rounem, tj. kůží ze zlatého berana, která se stala symbolem královské moci a vlády, byla příčinou výpravy Argonautů do Kolchidy.

Nakonec se Argonauté dostali šťastně zpět do Iolku a tak skončila slavná výprava. Slavná nejen tím, že dosáhla svého cíle, ale také tím, že nikdo z účastníků nezahynul. Hrdinové výpravy se rozešli do svých domovů, přitom si slíbili, že se sejdou každí čtyři roky, aby dokázali, že stále ovládají své dovednosti, udržují si sílu a obratnost, kdyby si v budoucnu měli opět pomoci. Organizací této soutěže pověřili Herakla.. Ten pro soutěž vyhlédl krásné místo mezi řekami Alfeiem a Peneiem, které zasvětil olympskému bohovi Diovi. Podle něho pak byly hry nazvány olympijskými.

Dále. Zdroj Wikipedie.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zlat%C3%A­9_rouno

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Mr6S3Fa­eNckJ:irefera­ty.lidovky.cz/2/2948/Ar­gonaute-vyprava-za-zlatym-rounem+zlat%C3%­A9+rouno+a+olym­pijsk%C3%A9+hry­&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
sabik11

Zlaté rouno byla kůže ze zlatého berana, která se stala symbolem královské moci a vlády, byla příčinou výpravy Argonautů do Kolchidy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zlat%C3%A­9_rouno