Co to byla „kolbenka“?

V seriálu TV Nova Hospoda to bylo ve 12 díle Píchačky. Řekl to hospodský Dušek, když se MUDr. Prášek ptal, proč si musí píchnout příchod do hospody.

Nejlepší odpověď
Emefej

Byla to strojírna ve Vysočanech, pojmenovaná po svém zakladateli Emilovi Kolbenovi. Později se spojil s firmou Daněk a vznikla celosvětově proslulá strojírenská firma ČKD (Českomoravská Kolben Daněk).

Další odpovědi
anonym

ČKD

Zdroj: http://www.hor­nictvi.info/techpam/c­kd/ckd.htm

kropitko

Jedná se o strojírenskou továrnu v Praze v Letňanech, nebo Vysočanech, teď si nejsem jistá