annas

Co to byl tzv. Bostonský čajový dýchánek?

Odehrál se 16. 12. xxxx. K čemu toto „pití čaje“ vedlo?

Nejlepší odpověď
rynek878

Bostonské pití čaje neboli Bostonský čajový dýchánek (angl. Boston Tea Party) byl protest amerických kolonistů proti britskému impériu, při kterém bylo v bostonském přístavu zničeno mnoho beden lisovaného čaje. Odehrálo se ve čtvrtek 16. prosince 1773 jako jeden z konfliktů směřujících k americké revoluci.

link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bos­tonsk%C3%BD_%C4­%8Dajov%C3%BD_d%­C3%BDch%C3%A1nek

Další odpovědi
vagra

Jak se událost odehrála?
Několik desítek organizovaných lidí z Bostonu, se přestrojilo za indiány a zmocnilo se nákladů čaje na několika lodích,které kotvily v přístavu a vysypali jej do moře.
Protestovali tím proti britskému čajovému zákonu.

Zdroj: literatura