jana1lipova

Co to byl protektorát Čechy a Morava,jaké měl postavení, k čemu sloužil?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Protektorát Čechy a Morava (německy Protektorat Böhmen und Mähren) bylo území okupované od 15. března 1939 nacistickým Německem do jeho kapitulace 8.–9. května 1945.
Protektorát byl vytvořen 16. března na území českých zemí, zbylém po odstoupení Sudet Československem 29. září 1938 v následku Mnichovské dohody. V tomto zbytku pomnichovského Česko-Slovenska žilo okolo 6,5 milionu obyvatel. 16. září 1940 bylo území protektorátu připojeno k říšskému celnímu území [1].

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­tektor%C3%A1t_%­C4%8Cechy_a_Mo­rava

Další odpovědi
elektrikář

Za protektorátu sloužil náš veškerý průmysl
Německé válečné výrobě a podléhali Německým zákonům branné moci.Spousta lidí musela prcovat na válečnou výrobu do říše.