Jikra

Co to asi tak potřebuju?

Víte k čemu nebo na co potřebuju „šraňk“? Asi to bude nějaký germánský výraz.

Nejlepší odpověď
beer

Je to slangový výraz pro rozvod zubů na pile, taky ale závora či ohrada. Tak teda nevím co z toho potřebuješ právě fčil ))

Zdroj: Internet

Další odpovědi
Sůwa

Asi by to chtělo i vysvětlení pro nezasvěcené. „Šrank“ je rozvod zubů pily, to znamená že zuby jsou mírně vyhnuty střídavě do strany. Slovo je samozřejmě z německého Schrank – schränken = pokládat křížem. Šraňky jsou ale závory, třeba na železnici.
Zdroj : vlastní hlava a SNČ

mosoj

No nevím jestli má někdo dneska ještě ruční pilu, ale nakonec on se dělá na každé pile.

zl@tk@

Šraňky bylo zábradlí a používané při rytířských turnají kdy jezdci jezdili každý ve svém a měli za úkol dřevcem toho druhého vyhodit ze sedla. Dále se slovo šraňky používá na železnici a označuje závory na přejezdech.