Damiana

Co tím chtěl Marvan říci?

Vrtá mi hlavou už spoustu let jedna nedokončená věta z filmu. Jaroslav Marvan coby Vachmajstr četnické stanice ve filmu Poslušně hlásím! sáhne do láhve v knihovně pro kyselou okurku. Zatímco diktuje závodčímu, pod vousy si po kousnutí do okurky řekne: "Hergot. Ta Baba tam dala kopru jako 'dyž má… " A teď Co? Jako když má Co?
Všimli jste si toho někdy? Co byste tak řekli vy? Marvana se na to, co by tam mohlo být a co tím myslel už nezeptám. Vždy když tento film vidím, šíleně mě to štve…

Nejlepší odpověď
annas

Kopr se používá kromě jiného při zažívání a nadýmámí. Takže bych doplnila: jako když má zaražené větry.