zjentek

Co tělu chybí po podobné zátěži a čeho se to vlastně dožaduje?

Proč po požití přemíry alkoholu a jeho následném „vyprchání“ vzápětí konzumenti dostávají neodolatelnou chuť na nějaký buřty s cibulí, pepřem a octem, či už hotový utopence?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Organismus se dožaduje kromě vody zejména sodíku a draslíku. Pěkný článek o biochemii kocoviny je tady: https://www.on­line.muni.cz/vi­te/4226-biochemie-kocoviny-aneb-proc-je-nam-po-piti-spatne

Další odpovědi
Funna

jde o to, že kyselé okurky, zavináče, nebo utopenec vyrovnávají kyselost v překyseleném žaludku a uklidní ho…

Kepler

Funna: to asi ne, naopak tu kyselost ještě zhoršují, pokud tam nějaká zvýšená je. Na to je vhodná jedlá soda, nebo antacida.

Funna

keplere…přečti si něco o zásaditých potravinách…např. citrón je zasadotvorný…a jakou má asi tak chuť?…a třeba mléko kyselinotvorné…není to o chuti, ale o PH…

Lamalam

Funna > Není to o chutí ale o pH? Nějak tomu nerozumím, citron chutná kysele a pH má taky kyselé. Jak se projevuje jeho zásadotvornost?