Evanescence

Co stím mám udelat?

Je to starší typ splachovacího záchodu po boku na packu.Voda nenatyka do nadobky a tak nevím kam ta voda tece,netece ani do nadobky (kam by spravde tyct mela) ani po podlaze.tak vas prosím o odpoved.
Dekuji za kazdou odpoved :)
Doplňuji:
Vodu mám pustenou,nikam to netece ani stopa po vode ani kapka ze by to nekam teklo.

Nejlepší odpověď
zjentek

máš puštěný ventil přívodu vody? Taky se podívej do mísy, jestli ta voda rovnou neprotéká pryč ,)
Doplňuji:
no tak potom je přívod vody ucpaný ..potvrdil by to fakt, že vodu vůbec neslyšíš, jako by to bylo zastaveno ..a to ucpání se odhalí, když se začne zkoumat ten splachovací mechanismus, ale ten my neznáme, nevidíme, zvládneš to? ..jinak fotku michalovi do pošty, ten o tom něco ví, jelikož je to „o vodě“ ,)

Další odpovědi
briketka10

nic víc ti neporadím, jen pozvat instalatéra..

pusinka50

Myslím, že to bude špatným filtrem, odmontuj vrchní část (víko) nádobky, bude to asi vyháčkované, takže filtr se nezvedá a neklesá do té správné díry, je tam taková pacička, která musí být zaháknutá za prostřední „válec“ – filtr

Michal Kole

Dej sem raději fotku

Nevím o jakém filrtu je řeč. Tam je jen plovák

Dochy

Když neteče, tak neteče nikam 😉 To že je otevřenej kohoutek ještě neznamená, že poteče. Může být zanesenej filtr, může být zanesený aut. ventil (někdy stačí oddeklovat nádrž a rukou s tím pohnout – buď plavákem nebo přímo hýbnout ventilem – tam kde páčka plováku tlačí). Pokud nic z toho nepomůža, pak zkontrolovat, jestli je vpořádku přívod a přívodní kohoutek (odšroubovat hadičku při zavřeném kohoutku a zkusit jestli po otevření poteče, nebo ne). Pokud bude vše v pořádku, tak pro jistotu změřit rozměry a v nejbližším instalatérství koupit napouštěcí ventil, radši i se správnou hadičkou (budeš potřebovat znát rozměr šroubení na kouhoutku, obvykle myslím 1/2 nebo 3/4") cena ventilu i s hadičkou by mohla vyjít tak na 300,–. Pokud se na to necítíš, nebo neteče voda ani z kohoutku, sháněl bych instalatéra (ale bude to dražší)