co ste stane s telem zemreleho, kdyz o neho rodina nemá zajem?

Chtela bych se zeptat, co se stane z telem zemreleho, kdyz o neho po smrti neprojeví rodina zajem? Kdo ho pochová, kdy, nebo jak.....

Nejlepší odpověď
Džanička

Pokud o tělo rodina neprojeví zájem, tak ho pochová město.. Na své náhlady, ale pro levnější variantu, se volí zpopelnění..

Další odpovědi
mosoj

Bude zpopelněn na náklady státu.
Nevím ale jestli to není povinnost pokud má rodinu. Pak by možná byly náklady na zpopelnění vymáhány soudně, ale je to moje spekulace.

tom004

Obávám se,že pokud někdo z rodiny žije,jsou povinni pohřeb uhradit.Obec musí zajistit a zaplatit pohřeb takové osoby, která nemá žádné příbuzné. Nároky na úhradu zaplacených nákladů si uplatní na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Žádost je třeba doložit úmrtním listem, objednávkou u pohřební služby, dokladem o zaplacení a přesným číslem účtu, na které mají být peníze zaslány. Doklady nemusejí být originál, stačí ověřená kopie. V odkazu to bude podrobněji.

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/pravo/zakon_o_poh­rebnictvi_256_2001­_sb._kompletni_zne­ni.html

barnajka

Taky jsem sem chtěla dát odkaz na Zákon o pohřebnictví, tom byl rychlejší :)

Jen bych ještě dodala – kdoví, jak to vlastně doopravdy je… Hned jak jsem uviděla tuto otázku, vzpomněla jsem si na případ Otakara Tomka (obviněný v kauze zmizelé Aničky Janatkové). Když se oběsil, četla jsem tehdy v jednom článku, že rodina o jeho tělo neprojevila zájem. Schválně jsem zkusila ten článek najít a ať to čtu, jak to čtu – nezdá se mi z toho, že by Tomkova rodina náklady na pohřeb musela platit…

Rodina Otakara Tomka neprojevila zájem o jeho tělo

Tělo Otakara Tomka, který se oběsil v pražské vazební věznici, bude zpopelněno na náklady státu. Jeho rodina o něj neprojevila zájem. Novinkám informaci potvrdila vězeňská služba.
Muž, který byl jediným obviněným v případu pohřešované Aničky z Prahy, bude bez obřadu zpopelněn na náklady státu. Informaci potvrdila mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová.

Vězeňská služba již získala od pražské vojenské nemocnice, kam byl Tomek po sebevražedném pokusu převezen, zprávu o ukončení soudní pitvy. Pak informovala rodinu zemřelého, ta ale o tělo zájem nepotvrdila.

Nyní proto proběhne zpopelnění na náklady státu. „O urnu pak může ale rodina požádat,“ doplnila Prunerová s tím, že pokud by si ji nevyzvedla, bude uložena v pohřebním ústavu ve lhůtě podle zákona o pohřebnictví.

Urna může být na pohřebním ústavu uložena až rok, první měsíce bývají zdarma. Pokud si ani po roce nikdo urnu nevyzvedne, bude uložena do společného hrobu.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/krimi/229558-rodina-otakara-tomka-neprojevila-zajem-o-jeho-telo.html

žolik

Stát neboli město.

Zdroj: žolík

hanulka11

vše proběhne na státní útraty

olda12

Stane se tohle, dokoukejte video do konce!!

Zdroj: http://navrat­doreality.cz/?p=vi­ew&id=9594