ReHu

Co stáhnout a v čím otevřít soubor ve formátu XML? Moc díky.

V PC mám nainst. OpenOffice. Napsala jsem potřebná data do dokumentu Sešit – náhrada Excelu. Po uložení a otevření se mi soubor zobrazuje ve formátu XML. jsou to nečitelné řádky písmen a číslic.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

XML je čistý textový formát a otevře se např. notepadu – Poznámkový blok nebo jiný editor kódu, např. PSPad, Vim, notepad ++, context

Neotevírej ve Wordu, ten si do souboru uloží svůj kód a soubor se stane pro aplikaci, která jej používá nečitelný !