annas

Co spojuje bavorského krále Ludvíka II., hudebního skladatele Richarda Wagnera a zámek Neuschwanstein?

Kde se zámek nachází?

Nejlepší odpověď
vagra

Zámek Neuschwanstein, postavený jako pocta legendárním germánským rytířům, spojuje sny a bohatství bavorského krále Ludvíka s uměleckou fantazií skladatele Richarda Wagnera. Pohádková stavba leží nad divokou soutěskou údolí říčky Pollak v bavorských Alpách a patří k nejkouzelnějším zámkům na světě.Když Ludvík II. v roce 1861 poprvé v životě uslyšel operu, Lohengrina, byl unesen. Požádal otce, aby jejího skladatele Richarda Wagnera (1813 – 83) pozval na Hohenschwangau, kde by inscenoval Lohengrina jen pro něj. Tak začalo přátelství, které přetrvalo až do konce Ludvíkova života.

Zdroj: http://myblogin­fo.nepise.cz/21939-neuschwanstein-naplneny-sen.html

Další odpovědi
Michal47

Romantismus