Co smí a nesmí opatrovník?

Odpovědi
marťa382

Zkuste hned ten první odkaz :

Zdroj: http://search­.seznam.cz/?aq=0&oq­=pr%C3%A1va+a+po­vinnosti+opatro&sou­rceid=szn-HP&thru=sug&q­=pr%C3%A1va+a+po­vinnosti+opatrov­n%C3%ADka

trnková

Otázka je moc široká. Koho se opatrovnictví týká? Dospělé osoby? Neplnoleté osoby?(dítěte?) Toto se řídí Občanským zákoníkem a rozhodnutím soudu, který rozhodl o opatrovnictví a jeho rozsahu. Je tu ještě jeden institut – zákonný zástupce , někdy to laikům splývá,ale je to něco jiného.