sofid

Co sledovat v originálním jazyce (seriály, pořady, filmy), abych se zlepšil v angličtině?

Zdravím, zajímalo by mě, jaký anglický televizní seriál, pořad, film apod. byste mi doporučovali abych se zdokonalil při sledování v originální řeči a né s dabingem ani s titulky. Myslím to tak, že v jakém pořadu se vyskytuje celkem zřetelná lehči angličtina, aby jí rozuměl i velice mírně pokročilý. Uvedu příklad, dívám se v originále na Big bang theory (teorie velkeho třesku) a poté se na to podívám s českým dabingem popřípadě s titulky, vybral jsem si zrovna to proto jelikož je to celkem krátké a myslím si, že výslovnost je na dobré úrovni. Předem se omlouvám za kostrbatou otázku ale snažil jsem se to nějak spatlat dohromady :). Předem děkuji za odpovědi a rady.

Nejlepší odpověď
geekocz

Co sledovat v originále? No všechno. Stačí si k tomu stáhnout třeba jen anglické titulky abys rozuměl slovům a potom se naučíš jejich výslovnost. Osobně bych doporučil (nezáleží na tvém věku) pohádky, třeba i animované. Pohádky jsou nejlepší, jelikož je v nich použit takový slovník aby jim rozuměly malé děti ;)

Další odpovědi
led

Pozerajte anglicky hovoriace televízne stanice…
Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii.

Nevíteto?

Hlavně něco co tě baví 🙂, jestli tě baví sitcomy tak koukej na ně. Bez dabingu i bez titulků bych doporučovala něco už znáš, viděl jsi to v češtině, víš o co tam jde… S titulky se můžeš dívat na všechno, co tě baví.

bolak

Dělej to spíš naopak. Nejdřív v dabingu a hned na to v originálu. Tak se ti bude předchozí český text načítat do hlavy během scén a mozek si to bude během anglických dialogů dávat dohromady.

Zvlášť dobrý jsou na tohle sitcomy, jak už jsi patrně zjistil. Doporučoval bych Přátelé, MAS*H, prostě ty TOP. Nebo filmy který už znáš a viděl jsi je milionkrát v češtině (Sám doma atp.).

da ny

v originále How I Met Your Mother :)
http://www.csfd­.cz/film/221411-jak-jsem-poznal-vasi-matku/galerie/?ty­pe=1
http://himymon­line.tv/

Majza

neposlouchat češtinu :D

led

Pokiaľ pozeráte DVD v originále, vypnite si titulky.
Počúvajte anglické rozhlasové stanice. Skúste komunikovať v angličtine. Čítajte anglicky písanú tlač, noviny, knihy…

led

Prípadne pozrite, kto z našich uživateľov ovláda praktickú angličtinu, je ich tu niekoľko (napríklad quentos…) a požiadajte ich, aby vám vo vnútornej pošte odpovedali anglicky :)