Pokročilý

Co sledovat v originálním jazyce (seriály, pořady, filmy), abych se zlepšil v angličtině?

Zdravím, zajímalo by mě, jaký anglický televizní seriál, pořad, film apod. byste mi doporučovali abych se zdokonalil při sledování v originální řeči a né s dabingem ani s titulky. Myslím to tak, že v jakém pořadu se vyskytuje celkem zřetelná lehči angličtina, aby jí rozuměl i velice mírně pokročilý. Uvedu příklad, dívám se v originále na Big bang theory (teorie velkeho třesku) a poté se na to podívám s českým dabingem popřípadě s titulky, vybral jsem si zrovna to proto jelikož je to celkem krátké a myslím si, že výslovnost je na dobré úrovni. Předem se omlouvám za kostrbatou otázku ale snažil jsem se to nějak spatlat dohromady :). Předem děkuji za odpovědi a rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Co sledovat v originále? No všechno. Stačí si k tomu stáhnout třeba jen anglické titulky abys rozuměl slovům a potom se naučíš jejich výslovnost. Osobně bych doporučil (nezáleží na tvém věku) pohádky, třeba i animované. Pohádky jsou nejlepší, jelikož je v nich použit takový slovník aby jim rozuměly malé děti ;)

Další odpovědi:

Zlatý

Pozerajte anglicky hovoriace televízne stanice...
Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii.

Bronzový

Hlavně něco co tě baví :-), jestli tě baví sitcomy tak koukej na ně. Bez dabingu i bez titulků bych doporučovala něco už znáš, viděl jsi to v češtině, víš o co tam jde... S titulky se můžeš dívat na všechno, co tě baví.

Zlatý

Dělej to spíš naopak. Nejdřív v dabingu a hned na to v originálu. Tak se ti bude předchozí český text načítat do hlavy během scén a mozek si to bude během anglických dialogů dávat dohromady.

Zvlášť dobrý jsou na tohle sitcomy, jak už jsi patrně zjistil. Doporučoval bych Přátelé, M*A*S*H, prostě ty TOP. Nebo filmy který už znáš a viděl jsi je milionkrát v češtině (Sám doma atp.).

Bronzový

v originále How I Met Your Mother :)
http://www.csfd.cz/…
http://himymonline.tv/

neposlouchat češtinu :D

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Pokiaľ pozeráte DVD v originále, vypnite si titulky.
Počúvajte anglické rozhlasové stanice. Skúste komunikovať v angličtine. Čítajte anglicky písanú tlač, noviny, knihy...

Zlatý

led

Prípadne pozrite, kto z našich uživateľov ovláda praktickú angličtinu, je ich tu niekoľko (napríklad quentos...) a požiadajte ich, aby vám vo vnútornej pošte odpovedali anglicky :)

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.