zjentek

Co signalizuje zápach moči po sladkým sušeným mlíku?

Nejlepší odpověď
anonym

To, že to ledviny nedokážou přefiltrovat tak, aby se to zbavilo prvků způsobujících ten zápach.

Možné přičiny zápachu moči:

Příčiny

1. Dusíkaté zplodiny – Dusíkaté sloučeniny jako je například amoniak mohou způsobit výraznější charakteristický zápach moči. Množství dusíkatých zplodin v moči je do jisté míry určené dietou a je vyšší u lidí s vysokým příjmem dusíku, který je přítomen v bílkovinách. Z tohoto důvodu může moč silněji páchnout lidem s vyšším příjem masa.

2. Léky – Některé léky způsobují zvláštní zápach moči, z těch běžných se jedná zejména o penicilinová antibiotika.

3. Dehydratace – Koncentrovaná moč mívá silnější zápach, což je důvodem proč o něco výrazněji páchne ranní moč. Podobné je to u pacientů trpících dehydratací.

4. Močové infekce – Páchnoucí tmavá moč poměrně často doprovází infekce močových cest. Kromě změny vzhledu a zápachu moči bývá přítomno pálení a řezání při močení.

5. Cukrovka 1. typu – Neléčená (nebo nedostatečně léčená) cukrovka 1. typu může způsobit charakteristický zápach moče, který je způsoben přítomností acetonu. Aceton je kromě toho vydechován a způsobuje zápach z úst.

6. Selhávání ledvin – U pacienta s chronickým selháním ledvin se může měnit zápach moče a udává se, že moč páchne „myšinou“. Zápach je pro neznalého dost těžko popsatelný, ale kdo ho jednou cítil, tak ví, o čem mluvím.

7. Fenylketonurie – Toto relativně vzácné vrozené onemocnění je spojené s poruchou metabolizmu aminokyseliny fenylalanin. Moč dětí s neléčenou fenylketonurií nepříjemně ostře zapáchá, protože je v ní přítomna sloučenina fenylpyruvát. Více o fenylketonurii najdete v příslušném článku.

Zdroj: http://www.ste­fajir.cz/?q=za­pach-moci

Další odpovědi
marci1

Doporučila bych Ti nechat si udělat test na cukr. Sladký odér tomu může (i nemusí) nasvědčovat. 🙂

bolak

Mně napadly jako první kvasinky, ale je to spíš takovej odhad, žádný lékařský zkušenosti nemám a na vysokou školu léčitelskou jsem se nedostal ☹